Referencie

 Všetkým ženám, ktoré vnímajú pôrod ako intímnu a výlučne ženskú záležitosť, odporúčam zvážiť pôrod v doprovode duly. Pre mňa ňou bola Lenka, ktorá ma povzbudzovala na ceste za prirodzeným pôrodom vykonanom pod medickým vedením. V prípade pochybností mi dala dosť dôvodov na to, aby som si dôverovala, vyčkala a situáciu takpovediac nesilila. Teraz som rada a jej za to veľmi vďačná. 

- Paulína


 Chcem sa srdecne podakovat dule Lenke Holotnakovej, u ktorej som bola na prednasku o porode, sestonedeli... este v januari. Prednaska bola vyborna. Bala som sa porodu dovtedy, ale z prednasky som isla uplne ukludnena, stotoznena so svojou "situaciou" :), ze budem rodit. Lenka bola uzasna, nastartovala vo mne uzasny klud, porod som od vtedy brala ako uplnu samozrejmost, od vtedy som sa vobec nebala. Velmi mi to pomohlo psychicky hlavne. Bola som na prednaske aj s manzelom, tomu to tiez dalo dost. Pocul veci, ktore sa budu diat a bol pripraveny. Bol pri porode a bolo to super. Zvladli sme to obaja, no vlastne my traja na jednotku :) Rodila som v Ruzinovskej nemocnici 27.3.2013, hoci som nemala porodny plan..... ale vsetko prebehlo ako som si predstavovala... Bonding - hned po narodeni, prisatie... Vobec som sa nebala. Mozno aj preto mam uplne kludne, usmievave, spokojne babatko :)) Este raz dakujem!!!! Odporucam tuto prednasku vsetkymi 10timi!!! 

- Stanka


 Rozhodnutie mať pri pôrode dulu si veľmi pochvaľujem. Môžem povedať, že hlavne vďaka dule Lenke som mala „fantastický“ pôrod. Lenka splnila všetky moje predstavy o dule a za jej podporu a pomoc som jej neskutočne vďačná. O pôrode a stresujúcich zážitkoch z neho sa toho veľa popísalo, aj preto som z neho ako prvorodička mala obavy. Potrebovala som niekoho, kto mi pomôže odbúrať všetko to negatívne naokolo, aby som sa ja mohla sústrediť len na to ako v pohode porodiť. Vďaka Lenke a jej pozitívnemu nasadeniu a osobnej skúsenosti, sa nám to podarilo. Rady, ktoré mi poskytla pri konzultáciách som sa snažila si zobrať k srdcu, aj preto samotný pôrod prebehol hladko. A samozrejme mi bola veľkou oporou aj pri samotnom pôrode. Leni, ďakujem ti, že si mi pomohla priviesť na svet krásneho syna, s radosťou ťa budem odporúčať ďalej. 

- Janka a syn Matúško


 Moja prvá dcérka Dorotka sa narodila cisárskym rezom. Keď som otehotnela druhýkrát, veľmi som túžila porodiť prirodzene. Pri pôrode som chcela mať niekoho, komu môžem úplne dôverovať a kto ma bude chápať, kto mi bude vedieť pomôcť a správne ma nasmerovať. Hoci mám skvelého partnera, nechcela som ho mať pri pôrode, pretože by mi nebol takou oporou, akú by som si priala. A navyše je pre mňa pôrod veľmi ženská záležitosť... Z toho dôvodu som dospela k rozhodnutiu, že si prajem mať v tom čase pri sebe dulu. Mala som pocit, že dula je presne to, čo mi chýba k tomu, aby som sa vedela úplne uvolniť a mať istotu, že to všetko zvládnem. Lenka bola prvá dula, ktorú som oslovila a hneď od prvého momentu počas nášho prvého stretnutia som vnútorne cítila, že ona je tá, ktorú si želám mať pri sebe počas pôrodu. A hoci sa napokon moja druhá dcérka Terezka narodila tiež cisárskym rezom, práve vďaka predpôrodným stretnutiam s Lenkou som si maličkého človiečika užívala plnými dúškami od prvej možnej chvíle na 100% s úplnou pohodou a bez zbytočného stresu. Rada by som Lenke poďakovala za to, že vstúpila do môjho života v správny čas ;-) Lenka je úžasná bytosť, plná lásky k životu a úcty k ženám. Lenka, ďakujem! 

- Janka, dcéra Terezka


 Som šťastná, že mi bolo umožnené stretnúť sa so srdečnou bytosťou Lenkou. V priebehu 10 minút na stretnutí s dulami som vedela, že by som si priala, aby bola pri mne počas tehotenstva a pri pôrode práve ona. Som jej vďačná za jej prirodzenosť a bezprostrednosť pri našich spoločných chvíľach. Taktiež jej ďakujem, že bola pri mne doma - pár hodín pred pôrodom, kde mňa povzbudzovala, manžela nenápadne ukľudňovala a zľahčovala nám jemne napätú domácu atmosféru a obavu z neznámeho. Srdečná vďaka za oporu, úprimnosť, priamosť, pokoj a Tvoju ruku pri pôrode. :) 

- Dáša, syn Mikolaj